Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Hakkında

Üniversite hayatı, öğrencinin kişisel ve akademik anlamda kendini geliştirdiği ve geleceğini şekillendirmeye başladığı önemli bir süreçtir. Bu süreç beraberinde yenilikler getirirken aynı zamanda farklı alanlarda sorunlar da baş gösterebilmektedir. 

Üniversite hayatında yaşanan problemlerin üstesinden gelebilmek, uyum ve adaptasyon aşamalarını daha sağlıklı atlatabilmek, stresli durumlar karşısında problem çözme becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda kendini daha iyi tanımak için, insan hayatının her döneminde olduğu gibi bu dönemde de bir ruh sağlığı uzmanının desteğine ihtiyaç duyabilmektedir. 

Aynı zamanda tüm bireylerin kişisel, sosyal ve iş yaşamlarında problemlerle karşılaşmaları, bu problemlerle başa çıkmakta zorlanmaları ve bir psikolojik desteğe ihtiyaç duyduklarını fark etmeleri mümkün olabilmektedir.
 

Kimler Başvurabilir?

Bu bağlamda PDM’deki psikologlar öğrencilere, akademik ve idari personellere kısa süreli ve çözüm odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadırlar. Başvuran kişilere gizlilik ilkesine bağlı kalarak, etik ilkelerin korunduğu bir çerçevede destek sağlanır ve kişilerin akademik ve kişisel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amaçlanır. 

 Çalışma Biçimi

Kadir Has Üniversitesi’nin bütün mensupları psikolojik danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilir. Görüşmeler 45 dakika sürmektedir.

Görüşmeler 

PDM birimi görüşmelerimiz çevrimiçi/Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

 Nasıl Randevu Alacaksınız?

Merkez, tüm mensuplarımıza eşit fırsat tanımak ve başvurulara hızlı cevap verebilmek adına randevu sistemiyle çalışmaktadır. 
Öğrenciler ve idari/akademik akademik personeller MyKhas üzerinden uygun saatleri görebilir ve randevu oluşturabilirler. 

 İletişim Bilgileri 

Sendi Bağban BAŞARAN Klinik Psikolog (Yarı Zamanlı) Dahili: 1174 sendi.bagban@khas.edu.tr
Ayşe Nur ÇELİK Klinik Psikolog (Yarı Zamanlı) Dahili: 1177 aysenur.celik@khas.edu.tr
Evrim GÖKDAĞ Klinik Psikolog(yarı zamanlı) Dahili: 1179 evrim.gokdag@khas.edu.tr
Ofis No: D BLOK - 242 / CİBALİ KAMPÜSÜ