Latin Dansları Kulübü

Latin Dansları Kulübü

HasDans olarak 2007 yılından beri okulumuzun aktif kulüplerinden biriyiz. Önceliğimiz; üyelerimize klasik üniversite hayatı dışında hem eğlenip hem yeni şeyler öğrenerek sosyalleşebilecekleri bir alan yaratmak. Aynı zamanda dans etmeye sıfırdan başlayıp öğrendikçe ve sahneye çıkmaya başladıkça gelişecek olan özgüvenleri ile hayatta bir adım daha önde olmalarını sağlamak.

 

Her yıl aramıza yeni katılan öğrencilerle birlikte eğitmenimiz Yiğit Dündar eşliğinde; salsa, bachata, cha cha, jive, rumba, samba, rueda gibi çeşitli latin danslarını öğreniyoruz. Çalışmalarımızı haftada iki gün gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte yine her sene öğrenciler arasında yapılan seçme ile bir gösteri ekibi oluşturup şehir içi ve şehir dışında düzenlenen üniversite dans festivallerine ve yarışmalara katılım sağlıyoruz.

 

Bunun dışında; 2018 yılında Folkhas ile birlikte ilkini gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Khas Dans Fest bünyesinde, çeşitli üniversitelerin dans ekiplerini ve profesyonel dansçıları gösterileri ile okulumuzda ağırlıyoruz. Aynı zamanda yine festival günü okulumuzda verilen workshoplar ile katılımcılara en iyi dansçılardan farklı türlerde eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

 

İletişim:

hasdans@khas.edu.tr

 

Sosyal Medya:

Instagram: @hasdans_

YouTube: Hasdans Official

Facebook: @hasdans

Twitter: @hasdans