Hukuk Kulübü

Hukuk Kulübü

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü, öğrencilerin eğitim hayatları boyunca kendilerini yetiştirebilmeleri ve geliştirebilmeleri amacıyla hareket ederek bölümde aldıkları eğitime katkı sağlamak üzere faaliyetler yürütür. Hukuki açıdan bilgili ve donanımlı hukukçuların yetişmesini hedeflemekle birlikte; sorumluluk bilinci yüksek, eleştirel düşünebilen, çözüm üretebilen, iletişim ve sosyal becerileri yüksek, hitabeti kuvvetli ve çok yönlü bireyler yetişmesini hedeflemektedir. Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü bu amaçlar doğrultusunda;

 

· Konferans, sempozyum, hukuk zirvesi vb. etkinlikler düzenleyerek alanında uzman hukukçuların okulumuza gelerek öğrencilerle bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlar.

 

· Bilinen ve öncü hukuk bürolarına geziler düzenleyerek meslek alanını tanımaya ve başarılı avukatlarla iletişim kurabilmeye olanak tanır.

 

· İlgilenilen alanlarda faaliyet gösteren benzer üniversite kulüpleri ile diğer eğitim kurum, kuruluş, şahıs ve toplulukların çalışmalarını takip eder, bunlardan uygun gördüklerine katılım sağlar ve bunlarla ortak faaliyetler yürütür.

 

· Kurgusal dava, hukuki münazara, bireysel başvuru yarışmaları ve mahkeme simülasyonları düzenleyerek öğrencilerin derslerde edindiği teorik bilgiyi pratiğe dökme fırsatı sunar.

 

· Hukuk Fakültesi ile iş birliği içerisinde okulumuz değerli akademik kadrosundan en etkin şekilde yararlanmayı hedefler.

 

Kulüp Danışman Hocası: Doç. Dr. Nilay Arat 

 

Kulüp Başkanı: Nazlı Su Duru

 

Kulüp Başkan Yardımcısı: Emir Gökmen

 

Mail: hukuk.kulubu@khas.edu.tr / khas.hukuk.kulubu@gmail.com / nazli.suduru@outlook.com / emirgokmen@stu.khas.edu.tr

 

Instagram: khashukukkulubu

 

Twitter: KHUHukukKulubu

 

Facebook: Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü/ khashukukkulubu1

 

Youtube: Kadir Has Üniversitesi Hukuk Kulübü