Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kulübü

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kulübü

Başta halkla ilişkiler disiplini olmak üzere, bütün iletişim alanlarına dair farklı bakış açıları edinebileceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz atölyelerin yapıldığı, sosyal medyanın kurdu nasıl olunur’un öğretildiği, inovasyona ve yaratıcılığa sınır koymayan, her fikri geliştirmeye açık bir kulüp burası. Bunları ben de yaparım, hatta daha iyisini birlikte yaparız diyorsan seni de kulübümüze bekliyoruz!

Çok yoğun ve birbirinden farklı etkinliklerin olduğu bir dönem bizi bekliyor! Kulüp etkinliklerimiz;

 -Sosyal Sorumluluk Etkinliği - Bi Pati Bi Dost

Geçen sene başladığımız Bi Pati Bi Dost Projesi bu yıl da devam edecek. Bi Pati Bi Dost, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü ve çevresinde bulunan hayvanların barınma, yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamak için yürüttüğümüz bir projedir. Hayvan barınaklarına da gezi düzenlenip bağışlar yapılacaktır.

Ek olarak sektörde aktif olarak çalışan bir sosyal sorumluluk uzmanı getirilerek, sosyal sorumluluk hakkında konuşulacak.

-Öğrenci Ajansı

Sivil toplum kuruşlarına iletişim danışmanlığı yapma amacıyla kurumsal iletişim, kriz yönetimi ve sosyal sorumluluk projeleri hazırlayacağımız; aynı zamanda sektördeki projeleri de değerlendireceğimiz bir öğrenci ajansı kuruyoruz.

-Sektörden bir konuşmacıyla ‘’Ajansta/ Kurumsal İletişim Departmanında Bir Gün Nasıl Geçer?’’ Etkinliği

Bir kurumsal iletişim direktörü ne yapar, ne eder? Mesaisi iş yerinden çıkınca mı biter yoksa hiç mi bitmez? Ajansın bir günü nasıl geçer, kurumsal iletişim departmanından farklı olarak ne yapar? Bunlar gibi birçok sorunun cevabının arandığı bir etkinlik yapmayı planlıyoruz.

-VR Atölyesi

VR nedir, nerelerde kullanılır, AR ve VR arasındaki farklar nelerdir, gelecekte nerede olacak gibi birçok soruya ve fazlasına  cevap olacak bir atölye düzenliyoruz.

-Semiotics Eğitimi/ Alt Metin Okumaları

Semiotics nedir, bir reklamda veya ilanda nasıl kullanılır, nasıl alt metin okuması yapılır sorularına cevap arandığı, semiotic kullanımına ilişkin örneklerle zenginleştirilecek bir eğitim semineri veriyoruz.

-“Portfolyo Neden Önemli?, Nasıl Hazırlanır?’’ Atölyesi

Portfolyo hazırlamak üzerine bir atölye düzenliyoruz.

 

Kadir Has Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kulübü Başkanı                        

Afra Diren Gülcegün

20171301002@stu.khas.edu.tr