Fotoğraf Kulübü

Fotoğraf Kulübü

Fotoğraf çekmeyi seviyoruz, birlikte fotoğraf çekmeyi daha çok seviyoruz. Deyim yerindeyse “ fotoğrafın içinde olmak", "fotoğrafı yaşamak" istiyoruz. Bunun için, kulübümüz öncelikle çektiğiniz fotoğrafların teknik niteliğini yükseltmeyi hedefliyor, gerekli teorik bilgileri workshoplardan edinip, bizimle birlikte pratik yapma imkanınız olacak. Bunu olabildiğince samimi hale getirmek istiyoruz; kafanızda bilenin bilmeyene yardım ettiği, öğrenirken eğlenen bir grup insan tasavvur edin. Siz de içinde olmak ister misiniz? 

Fotoğraf çekmek geçmişten günümüze uzanan bir serüven ve yaşadığımız teknoloji çağı bu tutkuyu, ufacık bir telefona bile sığdırabildi; bu demek oluyor ki, kulübümüze katılmak için fotoğraf çeken herhangi bir şeye sahip olmanız yeterli.

Kulübümüzü sene içinde bir çok etkinlik yapmaktadır. Bir ay süren "Temel Fotoğraf" eğitiminden sonra kulüp olarak fotoğraf gezileri düzenlemekteyiz. İyi fotoğraf çekmenin temel kuralları dışında, fotoğraf sanatını, kendini alanında kanıtlamış usta fotoğrafçılarla söyleyişiler yaparak ve İstanbul'un önemli fotoğraf sergilerini birlikte gezerek birlikte öğrenmeyi hedefliyoruz.

Kulüp Başkanı: Serra Şener

İletişim:  khasfk@gmail.com

Instagram: khasfk