Erasmus Kulübü

Erasmus Kulübü

 • ESN Kadir Has olarak, Eylül 2016'da 2016-2017 Sonbahar Dönemi Gelen Değişim Öğrencileri Listesi açıklandıktan sonra faaliyetlerimize başladık. Öğrencilerle e-mail yoluyla irtibata geçtik. “Buddy Uygulaması” adı verilen Erasmus Kulübü üyeleriyle Erasmus Öğrencilerinin eşleştirilmesi ve Erasmus Öğrencilerine rehberlik edilmesine dayalı uygulamayla öğrencilerin İstanbul’daki ihtiyaçları, sorunları ve sorularına çözüm yaratmaya çalıştık. Buddy Uygulaması kapsamında; öğrencileri (isteğe bağlı olarak) havalimanindan karşıladık, kalacakları yerlerine yerleştirdik. İhtiyaç duyan öğrencilere kalacak ev veya yurt bulduk. İndirimli seyahat kartı çıkarımı, emniyet müdürlüğünden oturma izni alımı gibi işlemlerde yardımcı olduk.
 • Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Kampüsü’nde International Office ile birlikte düzenlediğimiz oryantasyonda Erasmus öğrencilerine okulumuzu ve klüp faaliyetlerimizi anlattık.

 • Gelen öğrencilerimizin yapacağımız etkinliklerden daha kolay haberdar olabilmeleri ve kendi aralarında da sosyalleşebilmeleri adına sosyal medya hesabımız üzerinden grup oluşturduk.Oluşturulan bu gruba klübümüz öğrencileri ve gelen değişim öğrencilerini ekledik ve oryantasyon toplantımızda bahsedilen konular ile ilgili paylaşımlarda bulunduk.

 • Dönem içinde  İstanbul Tarihi Yarımada,Efes’e geziler düzenleyerek Erasmus öğrencilerine ülkemizin tarihi yerlerini en iyi şekilde tanıttık.

 • Ülke içindeki Kapadokya gezisi ve Esn Turkey'in düzenleyeceği Medness etkinliği için öğrencilerimize bilgilendirme yaptık.

 • Erasmus Ofisi ile koordineli çalışmalar yürüttük. Erasmus çerçevesinde Türkiye’ye gelen ve Kadir Has Üniversitesi’nde bir dönem ders alacak öğrencilere ‘Students helping students’ felsefesiyle her türlü desteği verdik. Böylece, Erasmus öğrencilerinin değişim dönemini en güzel şekilde geçirmelerini ve klüp üyelerimizin değişim programına katılımlarını teşvik ettik.

 • Yapmayı planladıklarımız;

 • Sene içinde diğer üniversitelerdeki Erasmus kulüpleriyle ortak organizasyonlar ve Kapadokya gezisi yapmayı planlıyoruz.

 • Ayrıca, Geleneksel Türk yemekleri gecesi ve kahvaltılar düzenleyerek yemek kültürümüzü tanıtmak adına çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra tandem adında dil değişimi etkinlikleri düzenlemeyi ve bu sayede Erasmus öğrencilerinin Türkçe ve klüp üyelerimizin diledikleri bir yabancı dilde kendilerini geliştirmesini sağlamak istiyoruz.

 • ESN Türkiye’nin “Welcome Party”, “New Year’s Eve Party” organizasyonlarının bilet satışlarını yaparak ve klüp olarak sosyal etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz.

 • Kadir Has Üniversitesi Erasmus Kulübü’nün bağlı olduğu; Erasmus Student Network’ün yıl içi organizasyonları olan, ve ESN Türkiye’nin ulusal  düzeydeki yıllık stratejilerinin belirlendiği, bu yıl Boğaziçi  Üniversitesi’nin İstanbul'da düzenleyeceği National Platform (Ulusal Platform)'a 3 yönetim üyesi ile birlikte katılım sağlayacağız.

 • Erasmus Kulübü olarak ayda en az bir defa online veya yüzyüze yapılan Kulüp içi toplantılarına devam etmeyi istiyoruz.

Kulüp Danışman : 

Kulüp Başkanı: Enes AKOĞLU, enes.akoglu@stu.khas.edu.tr