Çevre ve Sıfır Atık Kulübü

Çevre ve Sıfır Atık Kulübü

Mezun olduktan sonra mesleğimizi ne kadar iyi icra edecek olursak olalım çevreye duyarsız bireyler olacaksak nasıl bir dünyada çalışabiliriz bunu hiç düşünüyor muyuz? Çevre ve Sıfır Atık Kulübü olarak, daha güzel bir gelecek için başta okulumuz ve çevresinde “sıfır atık” politikasına geçmeyi hedefliyoruz! Pandemi döneminde kurulan yeni bir kulüp olmamıza karşın çeşitli meydan okumalar düzenleyerek pet şişe ve naylon poşet yerine doğa dostu alternatifleri olan cam şişe ve bez çanta kullanmaya başladık. 

 

Gittikçe artan küresel ısınma, kuraklık, iklim krizi gibi olaylar karşısında “Tek başıma ne yapabilirim ki?” demek yerine bize katılarak bir yerden başlayabilirsiniz! Birlikte yapacağımız çeşitli etkinlikler küçük adımlarla başlayarak büyük değişimlerin temelini oluşturabilir. Düzenleyeceğimiz bilgilendirici seminerler yanında başta okulumuzun karşısındaki Haliç’te çöpleri toplayarak bile bir adım atmış olacağız.

 

Eğer siz de artık doğanın zarar görmesine sessiz kalmak istemiyorsanız kulübümüze katılın! Hem birlikte eğleneceğiz hem de çevremize karşı duyarsız kalmayan öğrenciler olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

 

Kulüp Başkanı: Gizem Dursun

İletişim: cevresifiratikkulubu@khas.edu.tr

Instagram: khascevresifiratik